Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Telsiz Kullanım Ücreti

Mobil Telsiz Kullanım Ücreti Nedir?

Mobil Terminal Telsiz Kullanım Ücreti, 6/2012 sayılı Elektronik Haberleşme Yasasının 63. Maddesi gereği 20.12.2012 tarih ve Sayı:670 ile yürürlüğe giren Mobil Terminal Telsiz Ücretlerine Dair Tüzük ile, her aktif GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir.

Ücretlendirme Ne zaman Başladı?

Mobil terminal telsiz ücreti uygulaması 01.09.2013 tarihinde başladı ve faturalı hatlarda 01.09.2013 tarihini içeren döneme ilişkin ilk faturada telsiz ücretine yer verilirken, ön ödemeli hatlarda ise 01.10.2013 tarihinde telsiz ücretine karşılık gelen kadar kontör düşülür.

Mobil Telsiz Kullanım Ücreti Ne kadardır?

Ücretlendirme ilgili tüzük gereği 0.95TL olup, faturalı hatlar için her ilgili ayın faturasına eklenerek ve faturanın ön yüzünde ''Mobil Telsiz Kullanım Ücreti'' adı ile tahsil edilir. Faturasız hatlarda ise ilgili ayın ilk gününde bakiyeden 0.95 TL karşılığı olan 14.6 kontör düşülerek tahsil edilir ve çekim sonrası aboneye bilgi SMS'i gönderilir.

Tüm GSM hatlarından alınacak mı?

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurulu gerekçeli olarak POS, araç takip, mobil internet, data, telemetri ve el terminallerinden 2013 yılı için ücret alınmamasına karar vermiştir.

Mobil Telsiz Kullanım Ücreti Sadece KKTC TELSİM abonelerinden mi alınıyor?

Hayır, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren lisanslı her iki operatörün, KKTC Telsim ve Kuzey Kıbrıs Turkcell, de faturalı ve faturasız abonelerinden tahsil etmektedir.

Hattımda yeterli kontör yoksa nasıl çekim yapılır?

Hattınızda yeterli kontör olmaması halinde çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılır ve ilk yükleme yaptığınızda toplam borcunuz hattınızdan otomatik olarak düşer. Örneğin Ekim ayında 14.6 kontörün çekilememesi durumunda bir sonraki ay, hem Ekim hem Kasım aylarının bedeli olan 29.2 kontör hattınızdan tahsil edilecektir.

My Vodafone'la tüm işlemler artık cebinde!

  • Kalan haklarını ve faturanı takip edebilir,
  • Sana özel ayrıcalık ve avantajlardan yararlanabilir,
  • Tek tıkla paket yenileyebilir veya ek paket satın alabilir,
  • My Vodafone'a özel kampanyalardan faydalanabilirsin!
Download on the App store Get it on Google Play